Acı kavun sinüzite iyi gelir mi

Paylaş
 

Son dönemde çok sayıda insan tarafından araştırılan bir bitki var ve sinüzit tedavisine iyi geldiği söylendiği için insanlar bu bitkiye biraz daha yakın duruyor ancak ne yazık ki doğru bildiğimiz yanlışlar bizi ölüme götürebiliyor. Sinüzit tedavisi için önerilen acı kavun bitkisinin kesinlikle yanlış bilgi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu bitkinin tedavi amaçlı kullanıldığında ölüme bile yol açtığı da söyleniyor bu yüzden dikkatli olmakta fayda var ve daha güçlü önlemler almak gerekiyor. İlaç tedavisi her zaman tavsiye edilendir ve bunu bir doktor kontrolünde gerçekleştirirseniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Sinüs boşalma kanalının belirgin bir şekilde tıkanması, sinüs boşaltım kanalının işlevini yerine getirememesi ve mukusun kıvamının değişmesi ile birlikte sinüzit hastalığı meydana geliyor ve uzun yıllar bünyeyi rahatsız eden zorlu bir hastalık olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Virüsler Oldukça Etkili!

Alerjik reaksiyonlar ve virüsler, bu hastalığın en önemli nedenlerinden birkaçıdır. Mukozanın normalden daha fazla şişmesi ve kalınlaşmasına neden olan virüsler, bir süre sonra solunumu da belli oranda etkiliyor ve artık mukus sıvısının içeriği ile birlikte salgılanma biçimi de değişiyor. Yoğun bir şekilde biriken ve dışarıya atılamayan mukus tabakası baş ve boyun bölgesinde şiddetli bir ağrıya neden oluyor ve özellikle gece yarıları bu ağrılar çok daha şiddetli bir şekilde kişiyi rahatsız edebiliyor.

sinuzit

Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

·                     Gün içerisinde insanlar çok sayıda farklı ortamda yer alabiliyor ve özellikle ofisler bir adım daha önde. Kalabalık insan gruplarının aynı anda yer aldığı bu tür ortamların çok daha iyi havalandırılması ve düzenli olarak temizlenmesi şart! Bu temizlik yapılmadığı takdirde virüslerin çok daha kısa sürede yayılabildiği bir ortam hazırlamış oluyor ve sinüzit için de kapılarınızı açıyorsunuz.

·                     Günde 2 litre ve hatta bir miktar daha fazla su tüketmek sinüzite iyi gelen ve korunmanızı sağlayan en önemli detaylardan bir tanesidir. Doğal tedavi yöntemleri arasında gösterilir ve uzmanlar da bu konuda sizleri mutlaka uyaracaktır.

·                     İlaç tedavisi ve hatta cerrahi yöntemler kesinlikle uzman kontrolünde gerçekleştirilmelidir ve bunun dışında bir tedavi yöntemi tercih edilmemelidir.

·                     Klimaların odluğu ortamlarda çok sık durmanız tavsiye edilmiyor ve özellikle havanın üfürüldüğü bölgede çalışıyor ve gün boyu bu havaya maruz kalıyorsanız sizler de risk altında olduğunuzu bilmelisiniz.

Tedavi Edilmediği Takdirde…

Sinüzit, tedavi edilmediği ya da aksatıldığı takdirde birtakım hastalıkları da beraberinde getiriyor ve ne yazık ki gündelik hayatınızı da olumsuz olarak etkiliyor. Bu hastalıklar ise şöyle;

·                     Orta kulak iltihabı

·                     Koku fonksiyonlarında yaşanan kayıplar

·                     Ciltte meydana gelen hastalıklar

·                     İşitme sorunları

gibi sorunlar da sinüzitin meydana getirebileceği hastalıklardan bazılarıdır…


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri