Alerjik rinit nedir

Paylaş
 

Yapılan araştırmalar özellikle son 10 yıl ile birlikte alerjik rinit hastalığının her geçen gün biraz daha arttığını gösteriyor. Çok ilginç bir istatistik de karşımıza çıkıyor ve bu gerçekten korkutucu! 2020 yılında her iki çocuktan bir tanesinin bu hastalık ile mücadele edeceği söyleniyor. Önlemler alınmadığı takdirde hastalık her geçen gün biraz daha artıyor ve tedavi edilmesi de daha zor hale geliyor. Bu konuda yardım alacağınız isimler kesinlikle uzmanlar olmalıdır ve doğal mucize adı altında yüksek rakamlar ile satışa sunulan ürünlerden de olabildiğince uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Hastalığın tedavisi oldukça masraflı ve aslında hastaları korkutan en önemli detaylardan bir tanesi de budur. İlaçlar ve tedavi süreci ile birlikte ortalama 7000 lira gibi bir rakamdan bahsediliyor ve bu rakam gerçekten yüksek bir rakam…

Tedavi Yöntemleri

Alerjik Rinit hastalığının tedavisine harcanan rakamların artması ile birlikte uzmanlar artık medikal cihazlar ile teknolojinin devreye girmesi gerektiğini düşünüyor ve bununla ilgili çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Kortizonlu ilaç tedavisi elbette işe yarıyor ancak alerjik durumları da beraberinde getiriyor ve birçok hasta bu ilaçlar nedeniyle var olan sağlığını da kaybedebiliyor. Tedavi yöntemi gibi görünse de riskli olduğu da aşikar! DMG tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan cihaz ile birlikte teknoloji devreye girmiş durumda ve bu cihaz sayesinde kortizonlu ilaçlara da gerek kalmıyor. An itibarıyla hastalığın en güçlü tedavisi bu şekilde yapılıyor. Çok sayıda ülke bu cihaza sahip ve ülkemizde de hali hazırda kullanımına hız kesmeden devam ediliyor.  Bu cihaz sayesinde çok sayıda hastanın tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ve yeni dönem ile birlikte cihazın kullanımı da daha aktif bir şekilde karşımıza çıkacaktır.

alerjik-rinit

Hastalığın Belirtileri Nelerdir?

·         Hapşırma

·         Bölgesel kaşıntı

·         Alerjik reaksiyonlar

·         Boğaz ağrısı

·         İşitme sorunu

·         Burun tıkanıklığı

Bu belirtilerin tamamına sahipseniz bir an önce uzmana görünmenizde fayda var çükü her zaman söylenildiği gibi erken teşhis hayat kurtarıyor ve emin olun bu konuda da işe yarayacaktır. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında belirgin bir şekilde ortaya çıkan alerjik reaksiyonlar da bu hastalığın en önemli belirtileri arasında yer alıyor.

Nasıl Korunabiliriz?

·         Klimalı bir alanda çalışıyorsanız eğer her ay filtre değişimi yapmanız tavsiye ediliyor.

·         Polen mevsiminde kapı ve dışarıya açılan tüm pencerelerinizi kapalı tutmanız gerekiyor.

·         Evlerinizdeki dostlarınızın yani evcil hayvanlarınızın bakımını iyi yapmanız gerekiyor.

·         Sigara içilen bir ortam iseniz eğer çok uzun süre kalmamaya dikkat edin ve daha da önemlisi bu alanları düzenli olarak havalandırın. Pasif içici olmanız en büyük sıkıntılardan bir tanesidir ve bu hastalığın oluşmasına da belli oranda neden olacaktır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri