Öksürüğe Ne İyi Gelir
Anne Sütüne Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Cevaplıyor
Sosyal Medyada Paylaş
20 Şubat 2016
oksuruk

Anne Sütüne Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Cevaplıyor

Anne olduktan sonra ömür boyu evladınızı doyurma telaşına düşersiniz. En çok da bebekken. Bebeklere anne sütünün en faydalı besin olduğunu herkes iyi biliyor. Peki süt azsa ne olacak ? Bebeği hastalıklara karşı koruyan, ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan anne sütünün bolca salgılanması için annenin beslenmesine dikkat etmesi, yediğine içtiğine özen göstermesi

Anne olduktan sonra ömür boyu evladınızı doyurma telaşına düşersiniz. En çok da bebekken. Bebeklere anne sütünün en faydalı besin olduğunu herkes iyi biliyor. Peki süt azsa ne olacak ? Bebeği hastalıklara karşı koruyan, ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan anne sütünün bolca salgılanması için annenin beslenmesine dikkat etmesi, yediğine içtiğine özen göstermesi gerekiyor.

İçilen sigaradaki kimyasallar doğrudan süte, oradan da bebeğe geçiyor. Aynı şekilde annenin vücudundan atılan toksinler süte de karışıyor. Bu nedenle anne doğal beslenmeli, sigara ve alkolden de uzak durmalı.

Ayrıca stres ve üzüntü anne sütünü kesebileceği gibi hamilelik stresi hatalı protein üretilmesine, yani anne karnındaki bebeğin ileride ruhsal sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

Konumuz anne sütü olduğu için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konudaki tavsiyesine kulak verelim. Sayın Saraçoğlu anne sütünün artması için dereotu yenmesini öneriyor.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri