Bağışıklık sistemi güçlendiren yiyecekler

Paylaş
 

Grip olmamak için bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekleri bolca tüketmelisiniz. Hasta olup gribe ne iyi gelir diye araştırmaktansa bağışıklık sistemini diri tutmak daha doğrudur.

Grip olmamak için bunları tüketiniz  

Omega 3: Omega 3, vücut direncisini arttırmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek adına tercih edebileceğiniz en özel yağ asitlerinden bir tanesidir. Vücudumuzun üretmediklerini bu yağ asidi sayesinde kısa sürede bünyelerimize dahil edebiliyoruz. Bu aşamada balık sizlere yardımcı olacak en özel gıdalardan bir tanesidir ve bunun yanı sıra balık yapı kapsülleri gibi özel ürünler de yine fayda sağlamaya devam ediyor. Haftada 2 ila 3 gün balık tüketme şansınız varsa eğer bunu değerlendirin ve sizler de kısa sürede vücudunuzdaki olumlu etkiyi göreceksiniz.

Kefir: Bağışıklık sistemini ayakta tutan özel gıdalardan bir tanesi de kefir olarak karşımıza çıkıyor. Çok sayıda yerli marka bu ürünü bizimle buluşturuyor ve yalnızca sizler için değil, çocuklarınız için de odlukça faydalı gıdalardan bir tanesidir ve düzenli olarak tüketildiğinde fayda sağladığını görebiliyoruz.

Kateşin: Yeşil çayın içeriğinde karşınıza çıkacak olan Kateşin, özellikle kanser hastalarının tedavisinde çok daha fazla kullanılıyor ve gerçek bir mucize olarak nitelendiriliyor. Kış aylarında özellikle yeşil çay tüketiminin çok daha fazla olması tavsiye ediliyor ve bağışıklık sistemini ciddi anlamda daha güçlü hale getirdiği de aşikar! Yine çok sayıda yerli marka bu konuda üretime devam ediyor ve yeşil çay konusunda sizleri yalnız bırakmıyor. Güçlü bir bağışıklık sistemi için bu özel çayı tüketebilirsiniz.

Sarımsak ve Soğan: Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyeceklerden ikisi de soğan ve sarımsaktır. Doğal mucizeler arasında gösterebileceğimiz sarımsak ve soğan, antibiyotik etkisi ile birçok hastalığın tedavisinde de tercih edilen sebzeler arasında gösteriliyor. Yine kış aylarında sizleri daha dirençli ve daha güçlü hale getirecek olan bu gıdalara öğünlerinizde yer verebilir ve yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Kötü kokusuna rağmen üst düzey fayda sağlıyor ve çok sayıda uzmanın da tavsiyeleri arasında yer alıyor.

Stresten Uzak Durun: Grip olmamak için stres seviyenizi azaltmalısınız. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak istiyorsanız eğer sizler de sinir ve stresten uzak durmalısınız. Ne yazık ki bedenlerimiz çok hassas ve sinirli bir bünyenin dirençli olması da pek mümkün görünmüyor. Özellikle gündelik hayatınızda daha sakin ve daha rahat bir şekilde hareket etmeniz tavsiye ediliyor.

Bol Su Tüketin: Yalnızca kış aylarında değil, yaz aylarında da bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Sindirim sisteminizi de belli oranda rahatlatacak ve kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Kış ayarlında direncinizi arttıracak ve çok sayıda hastalıktan korunmanıza yardımcı olacaktır.

Yoğurt: Tokluk hissini arttıran ve sizi gün içerisinde daha diri bir bedene sahip yapan özel gıdalardan bir tanesidir. Bu aşamada süt ve süt ürünlerinin de vücut direncini arttırma konusunda ne kadar etkili olduğunu belirtmek gerekiyor ve günde 2 kaşık yoğurt yiyerek sizler de daha güçlü ve daha diri bir bedene sahip olabilirsiniz.

Yumurta: Protein eksikliği vücudun en önemli sorunlarından bir tanesidir ve daha da önemlisi protein eksikliği yaşayan vücut, hastalığa çok daha çabuk kapılır ve daha zayıf bir hal alır. Yumurta bu konuda günlük protein ihtiyacınıza en iyi şekilde yanıt veriyor ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlıyor. Özellikle kahvaltılarınızda bu gıdayı eksik etmeyin ve düzenli olarak tüketmeye gayret gösterin.

bagisiklik-sistemi

Sarımsaklı Yoğurt: Sarımsak ve yoğurdun bir araya gelmesi ile birlikte güçlü bir antibiyotik de karşınıza çıkıyor ve sizi kış aylarında en iyi şekilde koruyor.

Zencefil: Toksinlerin daha kısa sürede dışarıya atılması için en önemli gıdalardan bir tanesidir.

Zerdeçal: Yemeklerinizde kullanabileceğiniz zerdeçal, özellikle kansere karşı korunmada önemli bir role sahip ve çok sayıda uzman tarafından tavsiye edildiğini de belirtmek gerekiyor.

Kinoa: Güçlü bir protein ve mineral deposu olarak bilinen kinoa, yemeklerinizde yerini almaya hazır. Daha güçlü bir bağışıklık sistemi için sizler de yemeklerinizde bu özel gıdaya yer verebilirsiniz.

Kivi: Koş aylarında sizleri ayakta tutacak en özel gıdalardan bir tanesidir. Her mevsim ulaşmak zor olabilir ancak bu konuda yardım alabileceğiniz çok sayıda alış veriş merkezi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kivi ve portakal gibi özel meyveler kış aylarında çok daha fazla tüketiliyor ve bağışıklık sistemini daha diri tutması bakımından bir adım daha önde demek daha doğru olacaktır.

Sebze: Maydonoz, domates, karnabahar, havuç ve çok daha fazlası…

Grip olmamak için bu yiyecekleri tüketmelisiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri