Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar

Paylaş
 

Hasta olmamak için bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar menümüzde bulunmalı. Peki bunlar neler ?

Cennet Hurması

Güçlü bir bağışıklık sistemi için sizler de cennet hurmasını tercih edebilirsiniz. Trabzon hurması ve cennet elması olarak da bilinen bu meyvenin, vücutlarınıza sağlayacağı katkı oldukça büyük ve bu katkı ile birlikte daha zinde bir vücuda da sahip olabiliyorsunuz. Bağışıklık sisteminin özellikle kış aylarında çok daha güçlü ve çok daha sağlıklı olması gerekiyor ve özellikle grip gibi hastalıklardan korunmak adına sizler de bu meyveyi listelerinize dahil edebilirsiniz.

Brokoli

Kükürt ve Potasyum bakımından bir hayli zengin olan ve cildinize fazlasıyla katkı sağlayan gıdalardan bir tanesi de brokolidir. Kış aylarında ihtiyacınız olan vitamin ve minerali sizler de brokoli aracılığı ile elde edebilir ve hastalıklardan korunabilirsiniz.

Ispanak

Lif kaynağı ve demir minerali ile birlikte vücut direncinizi en iyi şekilde arttıracak sebzelerden bir tanesidir. Ye4meğini yapabilir ya da kaynatabilirsiniz ve farklı şekillerde tüketmeniz de mümkündür. Kış aylarında çok daha fazla ihtiyacımız var ancak kış ayları olarak sınırlandırmak yerine gündelik hayatınızda olabildiğince düzenli tüketmenizi tavsiye etmek çok daha doğru olacaktır.

Yeşil Çay

 Bitkisel antioksidan desteği ile birlikte metabolizmalarınızın daha kusursuz bir şekilde çalışmasına fayda sağlayan bitki çayları, grip gibi hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için de uzmanlar tarafından tavsiye edilen içecekler arasında yer alıyor. Bitki çaylarını satın alabilir ya da dilerseniz evde kendiniz de kısa sürede kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Zayıflamak isteyen insanlar için de önerebileceğimiz içeceklerden bir tanesidir ve bunun yanı sıra kan basıncını düzenlediği de yine araştırmalar ile birlikte ispatlanmıştır.

Portakal

Kış aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan portakal, metabolizmayı düzenlemesinin yanı sıra bol c vitamini desteği ile birlikte daha dirençli bir vücut yapısı ortaya koyuyor. Gün içerisinde daha zinde olmak ve hareketliliğinizi arttırmak adına sabah kahvaltılarına bu meyve ile başlayabilir ya da bir önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi meyve suyu tercihi yaparak da kendinize hoş bir alternatif oluşturabilirsiniz. Sağlıklı ve düzenli beslenmenin yanı sıra listelerinize bu meyveyi de dahil etmenizde fayda var.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri