Öksürüğe Ne İyi Gelir
Bitki kürlerinin zararları
Sosyal Medyada Paylaş
5 Ocak 2017
oksuruk

Bitki kürlerinin zararları

Hastalıkların doğal yollarla tedavisinde kullanılan bitkisel kürlerin zararları da var. Bir çoğunun hamilelik döneminde kullanılması önerilmiyor. Kışın grip olduğumuzda hap veya bitki çayı şeklinde kullandığımız ve faydasını gördüğümüz ekinezya bağışık sistemini aşırı derecede baskılayan verem, aids ve ms gibi hastalıklar olduğunda faydadan çok zarar getiriyor. Bağırsakları çalıştıran ve kabızlığa iyi

Hastalıkların doğal yollarla tedavisinde kullanılan bitkisel kürlerin zararları da var. Bir çoğunun hamilelik döneminde kullanılması önerilmiyor.

Kışın grip olduğumuzda hap veya bitki çayı şeklinde kullandığımız ve faydasını gördüğümüz ekinezya bağışık sistemini aşırı derecede baskılayan verem, aids ve ms gibi hastalıklar olduğunda faydadan çok zarar getiriyor.

Bağırsakları çalıştıran ve kabızlığa iyi gelen sinameki eğer uzun süre kullanılırsa kabızlığı artırıyor. Bu nedenle kısa süreli kullanılmalı.

Adet düzensizlikleri için kullanılan hayıt bitkisini hamile olanların kullanması önerilmiyor. Aynı şekilde zayıflamak için kullanılan ardıç meyvesi de hamilelere zararlı.

Zayıflatıcı etkisi olan yeşil çay yağ yakmaya yardımcı oluyor ama aşırı alınırsa karaciğere zarar veriyor.

Menopoz döneminde kullanılan karayılan otu aşırı terleme, sıcak basması gibi sorunları tedavi ediyor ama uzun süre kullanılırsa bağırsak sorunlarına yol açıyor.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri