Boğaz ağrısına iyi gelen bal tarçın karışımı nasıl hazırlanır

Paylaş
 

Boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusunu bal ve tarçın olarak cevaplamıştım. Şimdi bu karışımı nasıl hazırlayacağınızı tarif edeceğim.

Damacana suyunu çaydanlıkta kaynatın ve bir kupaya ¾ ü kadar koyun. Su ılıyınca (ılımasını kesinlikle bekleyin, sıcak su ile bal karıştırılmaz) iki çay kaşığı tarçın ve iki tatlı kaşığı balı ilave edin.Karıştırarak için.

Boğaz ağrısı ve öksürük en fazla geceleri ve sabahları etkili olur. O yüzden bu karışımı gece yatmadan yarım saat evvel ve sabah kahvaltısında yani günde iki kere içerseniz boğaz ağrısına iyi gelecektir.

Bal ile sıcak su karıştırmayın dememin iki sebebi var. Birincisi bal ısıtılınca faydalı özelliği kayboluyor ikincisi sıcak su ile bal ishale neden oluyor. Siz bu karışımı gereğinden fazla kullanırsanız ishal de olabilirsiniz.

Boğaz ağrısı için bal kullanılmasının sebebi balın bağışıklık artırıcı ve antiseptik özelliğinin yanı sıra boğazı sıcak tutmasıdır. Tarçın ve ılık su balın etkisini artıracaktır. Boğazın nemli kalması tahriş olmasını önler, boğaz ağrılarını hafifletir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri