Öksürüğe Ne İyi Gelir
Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?
Sosyal Medyada Paylaş
20 Şubat 2016
oksuruk

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Çocuklar büyüklere göre daha çabuk hastalanırlar. Onlara ilaç tedavisi uygulamak da sakıncalı olabilir. Çünkü ilacın etkileri ve yan etkileri tehlikeli olabilir. Sık hastalanan çocukları gene gene doktora götürmek yerine evde bitkisel tedavi uygulamak mantıklı olabilir. Hiçbir şey doktor tedavisini tutmaz, burada asla doktora gitmeyin demiyorum ama gerçek şu ki kimse

Çocuklar büyüklere göre daha çabuk hastalanırlar. Onlara ilaç tedavisi uygulamak da sakıncalı olabilir. Çünkü ilacın etkileri ve yan etkileri tehlikeli olabilir. Sık hastalanan çocukları gene gene doktora götürmek yerine evde bitkisel tedavi uygulamak mantıklı olabilir. Hiçbir şey doktor tedavisini tutmaz, burada asla doktora gitmeyin demiyorum ama gerçek şu ki kimse haftada iki posta doktorun kapısını çalmak istemez. Ayrıca çocuğumuzun bir an önce iyileşmesini isteriz.

Öksüren çocuklarda doktor tedavisine ilave olarak biz de bitkisel tedavi uygulayabiliriz. Çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir diye sormaktan önce çocuklarımızın sık hastalanmasını nasıl sağlayabiliriz, bunu araştırmamız gerekir. Sık sık hastalanan, öksüren bünyesi zayıf çocuklar için keçiboynuzu pekmezi ve öksürüğü kesmek için keçiboynuzu kürü uygulanmalıdır. Keçi boynuzu pekmezi günde bir iki defa sabah akşam birer tatlı kaşığı verilirse çocuğun bünyesi güçlenecektir. Fakat aşırıya kaçılmamalıdır. Yani çocuk çabuk iyileşsin, hızlı büyüsün diye kahvaltıda bir kase keçiboynuzu pekmezi içirirseniz onu şeker hastalığına doğru itersiniz.

Ben Mersin’den organiğini getirtiyorum. Siz de keçi boynuzu pekmezinin organiğinden bulmaya çalışmalısınız. Öksürük için keçi boynuzu suda kaynatılıp kür uygulanır. Bunu sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız tavsiye etmektedir.

Şöyle hazırlanır;

Beş veya altı tane keçi boynuzunu ortadan kırıp bir buçuk su bardağı suda yedi sekiz dakika kaynatırsanız. Kürü elde etmiş olursunuz.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri