Evde peeling nasıl yapılır

Paylaş
 

Evde peeling hazırlama fazla vaktinizi almayan kolay bir işlemdir. Evde peeling nasıl yapılır ve bu konuda nelere dikkat edilmeli merak ediyorsanız makaleyi okuyunuz.

Ciltteki ölü cilt hücrelerinin yenileri ile değişmesini sağlamaya peeling denmektedir. Bu sayede cildin matlaşmasına, kötü görünmesine karşı tedbir alınmış olur.

Esasen derideki epidermis tabakası peeling işlemine gerek kalmadan  periyodik olarak yenilenir. Peeling bu döngüyü hızlandırmak için yapılır.

Bu konuda bilinmesi gereken şeylerden biri akşam peeling yapınca sabaha bambaşka bir ciltle uyanmanın beklenmemesi gerekmektedir. Peelingden verim alabilmek için haftada birkaç defa ve düzenli olarak yaptırmak gerekir.

Peeling işleminin düzenli yaptırılması maliyet sorununu da ortaya çıkarmaktadır. Orta halli kesimin peeling işlemi için düzenli para ödemesi sıkıntıdır. Bu nedenle evde peeling uygulamaları yapılmaktadır.

Evde peeling nasıl yapılır

Evde peeling yapanların bir çoğu kırışıkları azaltan ve cildin genç görünmesini sağlayan salatalık maskesidir.

Malzemeler

·         1 adet salatalık ( kabukları soyulup rendelenmiş )

·         1 yumurta akı

·         1 çay kaşığı limon suyu ( taze sıkılmış )

Hazırlanışı ve uygulanışı

Malzemeleri karıştırdıktan sona robota atarak püre kıvamına gelene kadar çalıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk suyla yıkayarak durulayın. Bu maskeyi haftada bir uygulayarak hem peeling yapmış olursunuz hem de kırışıklıkların oluşmasını engellersiniz.

Peeling için başka formüller de denenmektedir.

Kaynak:Evde peeling nasıl yapılır


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bel ağrısı Glifor zayıflatır mı