Geçmeyen Öksürüğün Sebebi Hepatit B Olabilir

Paylaş
 

İnsanlar öksürmeye başladığında bunu genelde üşütmeye veya soğuk algınlığına bağlıyorlar. Geçmeyen öksürüklerde ise sebep başka yerlerde aranmalı. Enfeksiyona bağlı öksürükler bir hafta veya hastalığın şiddetine göre iki hafta sürebilir. Bir ay veya daha fazla süren öksürük vakaları ciddi kronik hastalıklara işarettir.

Kanser veya alerji ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ikisi son yıllarda artış göstermiştir. Bunların haricinde bağışıklığı zayıflatan hastalıklar veya düzenli kullanılan ilaçlar üzerinde durulur. Günümüzde bağışıklığı zayıflatarak ölüme neden olan hastalıkların başında AIDS ve Hepatit türleri gelmektedir. Hepatit B kolay bulaşan ve sinsi ilerleyen bir hastalıktır. Diş tedavisinde kullanılan aletler, spor salonundaki makine veya havlular veya berberin usturası bile bu hastalıkla tanışmanıza vesile olabilir.

Genellikle gayri meşru ilişkiler ile bulaşan Hepatit B her türlü vücut sıvısı ile bir insandan diğerine bulaşabilmektedir. Hastalık kronik hale gelir ve karaciğer zarar görür. Bunun neticesinde yorgunluk, zayıflama, basit hastalıklarla dahi başa çıkamama gibi problemler oluşur. Geçmeyen öksürüğün sebebi Hepatit B kaynaklı olabilir. Bunu aklınızdan çıkarmayınız.

http://www.hepatitb.net


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri