Öksürüğe Ne İyi Gelir
Geçmeyen öksürük akciğer delinmesi işareti olabilir
Sosyal Medyada Paylaş
30 Aralık 2016
oksuruk

Geçmeyen öksürük akciğer delinmesi işareti olabilir

Geçmeyen öksürüğün nedeni akciğer kollapsı da denilen akciğer delinmesi olabilir. Genellikle trafik kazaları veya benzeri travmalar sonucu akciğerde hava birikir ve geçmeyen öksürüğe neden olur. Normal şekilde nefes almaya çalıştığınızda ağrı hissedilir. Akciğer delinmesi var ise bazı hücreler yeterince oksijen alamaz ve hastada yorgunluk gözlenir. Kalp vücuda daha fazla kan

Geçmeyen öksürüğün nedeni akciğer kollapsı da denilen akciğer delinmesi olabilir. Genellikle trafik kazaları veya benzeri travmalar sonucu akciğerde hava birikir ve geçmeyen öksürüğe neden olur.

Normal şekilde nefes almaya çalıştığınızda ağrı hissedilir. Akciğer delinmesi var ise bazı hücreler yeterince oksijen alamaz ve hastada yorgunluk gözlenir.

Kalp vücuda daha fazla kan göndermek istediğinden daha hızlı atar. Bu durum hastada baş dönmesine neden olabilir. Ayrıca cildin rengi değişir, yer yer morarmalar görülebilir.

Hastada geçmeyen öksürüğün olması, bazen ağızdan kan gelmesi görülebilir.

Eğer yakın zamanlarda bir kaza geçirdiyseniz ve geçmeyen öksürüğünüz var ise kontrol için hastaneye gitmek yerinde olacaktır.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri