Öksürüğe Ne İyi Gelir
Grip aşısı çoçuklara yapılırmı
Sosyal Medyada Paylaş
21 Aralık 2016
oksuruk

Grip aşısı çoçuklara yapılırmı

Gripten korunmak ve kış aylarını çok daha rahat geçirmek adına tavsiye edilen grip aşısı ile ilgili bilmeniz gereken birtakım detaylar var. Bazı çocukların bünyesi bu aşıyı kabul etmiyor ve ne yazık ki fayda sağlamak yerine alerjik reaksiyonlar ile birlikte olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bunun için uzman kontrolü altında gerçekleştirilecek olan aşıların

Gripten korunmak ve kış aylarını çok daha rahat geçirmek adına tavsiye edilen grip aşısı ile ilgili bilmeniz gereken birtakım detaylar var. Bazı çocukların bünyesi bu aşıyı kabul etmiyor ve ne yazık ki fayda sağlamak yerine alerjik reaksiyonlar ile birlikte olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bunun için uzman kontrolü altında gerçekleştirilecek olan aşıların öncesinde çocuğun bünyesinin buna uygun olup olmadığı da tespit edilmelidir. Yalnızca çocuklarda değil, yetişkinlerde de böyle bir durum söz konusudur ve eğer grip aşısına karşı alerjiniz varsa tedavi yöntemi olarak bu aşıyı tercih etmeniz de hiçbir şekilde tavsiye edilmiyor.

Grip Tedavisinde Antibiyotikler

Üst solunum yolu enfeksiyonu olarak tanımı yapılan grip hastalığının en belirgin tedavisi kesinlikle istirahattir. İlaç kullansanız bile ne yazık ki bir hafta gibi bir süre öncesinde hastalıktan kurtulamıyorsunuz. İlaç tedavisini istirahat ile birlikte gerçekleştirdiğiniz takdirde daha çabuk iyileşmeniz söz konusu hale geliyor. Antibiyotikler kesinlikle grip hastalığının tedavisi için uygun değildir ve uzmanlar da bunun faydalı olmayacağını net bir şekilde vurguluyor. Peki uygun tedavi yöntemi nedir ya da ne gibi önlemler alınmalıdır?

·         Uzman tavsiyesi dışında çocuklarınıza ilaç vermeyiniz. Uzmanların tavsiye ettiği ilaçları tercih etmeniz şart!

·         Hijyen, bu hastalıktan korunmak ve bu hastalıktan korunmak için en önemli detaylardan bir tanesidir. Ellerinizi ve çocuklarınızı ellerini bol sabunla yıkamayı ihmal etmeyin.

·         Kullandığınız mendilleri tek kullanımlık olarak belirleyin ve ikinci bir kullanımı tercih etmek yerine yeni bir mendil kullanın.

·         Bulunduğunuz yaşam alanlarını mutlaka havalandırın.

·         Bol su ve sıvı tüketin.

·         Çocuklarınızın beslenmesine bu dönemde ekstra dikkat edin.
cocuk

Kimler Grip Aşısı Olmalıdır?

·         Böbrek yetmezliği olan çocukların mutlaka grip aşısı olması öneriliyor.

·         Akciğer hastası olanlar

·         Obezite hastaları

·         Karaciğer hastalığı olanlar

·         Şeker hastaları

·         Bağışıklık sistemi zayıf ve baskılanmış olan insanların da grip aşısı olması tavsiye ediliyor.

Grip aşısı ile birlikte sizler de güçlü bir koruma kalkanı oluşturabilir ve kış aylarını çok daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Uzmanlar bu konuda gerekli detayları belirtiyor ve bizler de yukarıda bu detaylara madde madde yer vermeye çalıştık. Grip aşısı faydalı ancak bazı çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor bu yüzden yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aşı olmadan önce gerekli incelemeler yapılmalı ve uygun olup olmadığı da belirlenmelidir.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri