Grip belirtileri var ne yapmalıyım

Paylaş
 

Kış aylarının kendini hissettirdiği şu dönemlerde hava değişimi ile birlikte çok sayıda insan hazırlıksız yakalanıyor ve ne yazık ki grip illeti can sıkıcı bir hal alabiliyor. Gündelik hayatınızı ve sağlığınızı olumsuz etkileyecek olan bu hastalıktan korunmak için neler yapacağınızı biliyorsunuz ancak uygulama konusunda ne yazık ki bilinçsizce hareket ediliyor. Her kış ayında mutlaka yakalandığımız bu hastalık, özellikle zayıf bünyeleri çok daha belirgin bir şekilde etkiliyor ve ne yazık ki sizi yataklara düşürüyor. İlaç tedavisi de çok etkili değil ve tek çare dinlenmek diyebiliriz. Bu hastalığa yakalanmamak için neler yapabileceğinize birlikte göz atalım

•    Uzmanların en çok söylediği şey; meyve tüketimini arttırın. Bunu yalnız kış ayarlında değil, hayatınızın her döneminde düzenli olarak gerçekleştirmenizde fayda var. Emin olun zayıf bağışıklık sistemini daha güçlü hale getiren özel antibiyotikler meyvelerdir ve birçok ilaçtan daha faydalı olduklarını da belirtmek gerekiyor.
•    Hastalığın belirtileri canınızı sıkmaya başladığı an yani hasta olacağınızı fark ettiğiniz an c vitamini takviyesi ile kendinizi koruma altına alın. Erken müdahale her zaman sizin yararınıza olacaktır.

•    Spor yapın. Bunu düzenli hale getirdiğiniz takdirde çok daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacaksınız ve daha da önemlisi gribin size yaklaşması da çok daha zor olacaktır.
•    Odalarınızı düzenli olarak havalandırın ve sigara içilen odalarda ya da mekanlarda bulunmamaya gayret edin. Sigara sizin en büyük düşmanınızdır.

Dilerseniz bir de grip olduğunuz takdirde neler yapabileceğinize göz atalım ve bu konuyu da yine maddeler halinde inceleme altına alalım.

grip

Grip Olunca Yapmanız Gerekenler;

·         Grip olduğunuzda akla ilk gelen şey antibiyotik desteği almak oluyor ancak emin olun antibiyotik bu aşamada sizlere herhangi bir şekilde fayda sağlamıyor.

·         Hasta olan bünye çok daha zayıf bir hal alır ve bu zayıflık bir süre sonra direncinizi de belli oranda kıracaktır. Kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak için istirahat etmeniz gerekiyor ve bunu uzunca bir süre yaptığınızda ilaç tedavisinden çok daha faydalı olduğunu sizler de göreceksiniz.

·         Sıvı tüketimini arttırmanızda fayda var. Eğer yapabiliyorsanız günde 2 litre su için ve bunun yanı sıra doğal meyve suları da sizlere yardımcı olacaktır. Sıvı kaybını hastalık boyunca en büyük sorunlardan bir tanesi olacaktır ve daha dirençli hale gelmek adına sıvı tüketimini de arttırtmanız gerekiyor.

·         Odanızı sürekli havalandırın çünkü bulunduğunuz alan da mikroplarla dolacak ve size yeniden olumsuz etki edecektir. Bu etkiyi kırmak adına odada olmadığınız zamanlar havalandırmayı deneyin ve daha sağlıklı bir yaşam alanı yaratmaya özen gösterin.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri