Grip için ne iyi gelir

gribe ne iyi gelir
Paylaş
 

Osman Müftüoğlu’nun sağlıkla ilgili televizyon programlarından derlenen bilgilerle grip için ne iyi gelir sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Grip için ne iyi gelir ?

Omega 3 ve Egzersiz

Gribi daha kolay yenmek için bağışıklık sistemini üst seviyede tutmak gerekiyor. Bağışıklık sistemini diri tutmak için Omega 3 takvyesi yapılabilir. Omega 3 desteği egzersizin bedenlerinize yapacağı katkıyı üst seviyeye taşıyor. Egzersiz yapanların omega 3 takviyesini de muhakkak edinmesi tavsiye ediliyor ve bu sayede yaptığınız sporun faydasını çok daha belirgin bir şekilde görebiliyorsunuz.

Antidepresanlar Kaygıya Neden Oluyor

Sağlıklı ruh dünyası, beden sağlığını destekliyor. Bunun için kaygı ve stresten uzak durmak gerek. Rahatlamak ve sinir stresten uzak durmak için konu komşu tarafından tavsiye edilen antidepresanlar ne yazık ki beklediğiniz etkiyi yaratmıyor ve tam aksine kaygılarınızın artmasına neden oluyor. İyi araştırmak ve daha da önemlisi uzman kontrolünde kullanmak gerekiyor.

Hamileler Grip Aşısı Yaptırabilir Mi ?

Grip aşısı ile gripten korunabilirsiniz. Hamileler de grip aşısı yaptırabilir mi şeklinde sorular geliyor.Hamileyken yapacağınız her şey emin olun bebeklerinizi de etkiliyor ve grip aşısı bebeklerinizi de koruyor. Uzman yardımı almanız her zaman söylediğimiz gibi önceliğiniz olmalıdır ve grip aşısı yaptırmadan önce de yine bir uzmandan tavsiye almanız çok daha doğru olacaktır.

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Sağlıklı bir kış geçirmek için tüketmeniz gereken gıdalara hep birlikte göz atalım…

  • İlk ürünümüz ev yapımı turşular. Kış ayarlında bağışıklık sisteminizi düzenleyecek en önemli gıdalardan bir tanesidir.
  • Zerdeçal ve Adaçayı… Bitki çayları da kış aylarında sizleri koruyacak en özel içecekler arasında yer alıyor. Gün içerisinde dilerseniz bu çayları bal takviyesi ile de tercih edebilir ve koruma önlemlerini de en iyi şekilde arttırabilirsiniz.
  • Bol c vitamini ve taze sıkılmış meyve suları…
  • Tarhana çorbası

Gribe Ne İyi Gelir ?

  • Üzüm çekirdeği tozu
  • Isırgan otu
  • Zerdeçal gövdesi
  • Tarçın(Çubuk)

Bu 4 farklı maddeyi ayrı ayrı öğüterek koyu renkli kaplarda muhafaza etmeniz gerekiyor. Daha sonra hepsinden bir çay kaşığı alarak karıştırıyorsunuz ve 1 kaşık zeytinyağı içerisinde eritiyorsunuz. Tadı oldukça acıdır ancak kış aylarını daha rahat geçirmek istiyorsanız bunu yapmanızda fayda var. Eğer tadı çok acı gelirse ve hiçbir şekilde tüketemiyorsanız yoğurt desteği ile daha tatlı bir hale getirebilirsiniz. Bu gıdaların içerisinde çok ciddi anlamda antioksidan olduğunu da belirtmek gerekiyor. Alternatif tıp her daim insanlığa fayda sağlıyor ve bahsi geçen ürünlerde kış aylarında bağışıklık sistemlerinizi güçlendirmenize yardımcı oluyor. Çok fazla masraf ve zahmet etmeden sizler de kendi ilaçlarınızı bu şekilde üretebilir ve rahat bir kış ayı geçirebilirsiniz. Emin olun faydasını en kısa sürede görecek ve eczanelere para ödemek yerine sizler de daha sağlıklı bir hayata çok daha uygun rakamlar ile sahip olacaksınız.

Gribi yenmek için iyi uyku lazım

Kalsiyum desteğinin özellikle akşam saatlerinde alınması sizleri daha kaliteli bir uyku ile buluşturuyor. Hamile kadınlar için bu çok daha fazla tavsiye ediliyor ve uyku düzeni ile ilgili sorun yaşayan hastalar için de kalsiyum desteğinin çok daha önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani akşam süt için, geceniz rahat geçsin.

Osman Müftüoğlundan başka bir tavsiye:

Saç Boyaları Tehlike Saçıyor

Boya içerisinde yer alan zararlı maddeler saç derisine kısa sürede etki edebiliyor ve kanser riskini de arttırıyor. Kaliteli markaları tercih ederek bu riski azalttığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü saç boyalarının içerikleri genellikle birbirine benziyor.

 Ve Bir Müjdeli Haber:

Alzheimer Tedavisinde Yeni Umut Işığı

5 ila 10 yıl sonra Alzheimer için harika bir tedavi yönteminin karşımıza çıkacağı söyleniyor. Bilinen bir molekülün forma değiştirmiş hali olarak tanımı yapılan özel bir ilaç sayesinde artık Alzheimer hastaları rahat bir nefes alacak!

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri