Hatmi çiçeği bebeklere verilirmi

Paylaş
 

Öksürüğü kesmek için yetişkinlerin rahatça uygulayabildiği bir çok formül bebeklere uygulanamaz. Bu yazımda hatmi çiçeği bebeklere verilirmi konusunu ele alacağım.

Bebeklerin bünyeleri çocuklara ve ergen kişilere göre daha hassastır. Bazı organları hala gelişim sürecindedir. Bu nedenle 1 yaşına gelmemiş bebeklere hatmi çiçeği kürü uygulanması kesinlikle uygun değildir.

Peki kaç yaşındaki bebeğe güvenle kür uygulayabilirsiniz ?

Bilindiği üzere Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bitkilerin yararlarını, zararlarını keşfetmiş, hangi hastalığa hangi kürün iyi geldiğini tespit etmiş bir kimya profesörüdür. Bitkisel kürler konusunda en yetkin kişilerdendir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hatmi çiçeği kürünün yetişkinlerde öksürüğe iyi geldiğini ifade etmekte ve 6 yaşını geçen çocukların da hatmi çiçeği kürü uygulayabileceğini belirtmektedir. Yani Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hatmi çiçeği kürünün 6 yaşın altındaki çocuk ve bebeklere uygulanmasına kefil olmamaktadır.6 yaş ve altı çocuklar için bitkisel kür uygulamak uygun değildir.

Soğuk algınlığı, grip ve öksürük gibi şikayetler için içinde hatmi çiçeğinin bulunduğu birkaç bitkiden oluşan karışım çaylarının kür niyetine uygulanması uygun değildir. Çünkü bitkiler birbiriyle karıştırılıp çay haline getirilince içlerindeki etken maddeler birbiriyle etkileşime girerler ve birbirlerini nötürlerler. Bazen de 5 tane faydalı bitkiyi karıştırırsanız ortaya faydalı değil tam ters etki eden bir çay oluşabilir.

Bu nedenle küçüklere ve büyüklere karışım şeklinde bitki çayı uygulamayınız.

 

İlginizi Çekebilir: Perebron Öksürüğü artırır mı?


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri