Kategoriler


İbrahim Saraçoğlundan Balgam Söktürücü Kür

tere bitkisi
Paylaş
 


Nezle veya grip olduğumuzda balgam sorunu ile de karşılaşırız. Vücudumuz hastalığa neden olan mikropları bertaraf etmek için salgılar üretir. Mikroplarla sarılan salgıların vücuttan atılması gerekir. Bize çok da sevimli gelmeyen balgamın vücutta ciddi görevleri vardır. Bunlardan birisi akciğer trake borusuna kaçabilecek maddeleri engellemektir.

Balgam düzenli olarak dışarı atılıyorsa bir süre sonra hastalıktan iyileşme gerçekleşecektir. Fakat balgamın kolaylıkla vücuttan atılamadığı da olur. Kuru öksürük başlar ve boğazda tahriş olur.İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü olarak tere kürünü önermektedir.

Balgam Söktürücü Tere Kürü Yapılışı:Bu kür için bir bağ kadar tere kullanılacaktır. Bir kaba yarım litre su konup kaynatılır. Kaynamış suya bir baş tere atılıp demlemeye bırakılır. Demlenen tere suyu aç karnına veya yemeklerden iki saat sonra içilir. Bu kür düzenli olarak 5 gün uygulanır. Küre başladıktan iki gün sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Fakat bu süre zarfında idrarda yanma şeklinde yan tesirler de görülebilir.


Böbrek hastalarına bu tür bitki kürlerinin kullanılması önerilmemektedir. Çünkü balgam söktürücü olarak hazırlanan tere kürü böbreklere zarar verebilir.  • Site Yorum

Bir yorum bırak