Nezle ve gribe ne iyi gelir

Paylaş
 

Kış aylarında sıkça görülen nezle ve gribe ne iyi gelir merak ediyorsanız makaleyi okuyunuz.

Nezle ve Gribe Karşı Alınması Gereken Önlemler

Her yıl yeni bir aşı ortaya çıkıyor ancak ne yazık ki her yıl farklı bir mikrop ve zararlı organizmaların bünyeye dahil olması ile birlikte bağışıklık sistemimiz ne yazık ki bu aşılara doğru yanıtlar veremiyor. Uzmanların bizleri uyardığı en önemli noktalardan bir tanesi kesinlikle hijyendir. El ve ağız temizliği bu aşamada büyük önem taşıyor ve grip ve nezleden korunmak için bu detayın büyük önem taşıdığını da belirtmek gerekiyor. Hapşururken kağıt mendil kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor ve çevredeki insanları hastalığa ortak etmemek için çevreye hapşurmamak da büyük önem taşıyor. Yatak odalarımız ve bulunduğumuz mekanları sık sık havalandırmak ve daha da önemlisi güneş ışığından faydalanmak gerekiyor. Havlu temizliği de yine önem taşıyan detaylardan bir tanesidir ve özellikle ortak havlu kullanımından uzak durmak gerekiyor.

Toplu taşıma araçları da tehlike saçıyor ve hasta bir kişinin o araçta yer alması da diğer sağlıklı insanları olumsuz olarak etkiliyor.

İlaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağır grip vakalarında antibiyotik ne yazık ki etkili değil! Doktorunuzun tavsiyesi ile de verilse kullanmamanız söyleniyor. Grip tedavisinde antibiyotiğin olumlu bir etkisi yok ve daha da önemlisi farklı bir bakteriyel enfeksiyon dahil ederek olumsuz etkide bulunabiliyor. Burun spreyleri ve ağrı kesiciler ise sizleri rahatlatacak ilaç türlerinden bazılarıdır.

Akasya Kökü ve Kara Mürver

Alternatif tıbbın bizlere sunduğu en özel ürünlerdir. Akasya kökü ve mürver ile birlikte sizler de grip hastalığından daha kısa sürede kurtulabiliyor ve korunmak için de bu gıdaları tercih edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra tuzlu su desteği ile gargara yapmanız da faydalı olacaktır.

Bazı Yaşlılarda Genç Dna’sı Bulunabiliyor

Yapılan araştırmalar bu gerçeği ortaya çıkarmış durumda ve gerçekten ilginç bir tespit olduğunu da belirtmek gerekiyor. Peki bu ne anlama geliyor? Eğer güçlü bir genç Dna’sına sahipseniz saç dökülmeleriniz, yağlanmanız ya da yaşlanmanız gecikiyor. Sağlıklı bir yaşam sürdüğünüz takdirde Dna’larınızın sizlere sunduğu bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Hani derler ya hiç göstermiyorsun, işte genç Dna’sının tam karşılığı da budur.

Merak edilen diğer sorular ve cevapları…

Protein Diyeti ve Alzheimer

Uzmanlar, meyve ve sebze tüketimin düzenli bir şekilde yaptığınızda ve daha da önemlisi protein destekli beslendiğiniz takdirde Alzheimer hastalığından uzaklaşmanız ve korunmanız çok daha mümkün hale geliyor. Özellikle yaşlılık döneminin en sorunlu hastalıklarından bir tanesi olan Alzheimer, ne yazık ki gündelik hayatı olumsuz etkiliyor ve kişinin ruh sağlığını da belli ölçüde etkiliyor.

Erkeklerde Kalitesiz Sperm Kalıtsal Bir Sorundur

Günümüz teknolojisi ile birlikte erkeklerdeki kalitesiz spermin varlığı da ortaya çıkartıldı. Eskiden sorunun genellikle kadınlarda olduğu söylenirdi ve suçlamalar kadınlara yönelik olurdu ancak kalitesiz sperm sorunu ile birlikte erkeklerin de bu konuda sorsun yaşadıklarını belirtmek gerekiyor.

Süt Ürünleri Kilo Aldırır mı?

Yoğurt ve peynirin kilo aldırmadığını ve tam aksine kilo vermenize yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Süt ve süt ürünleri için kilo aldırıyor gibi bir ibare kullanmak genelleme açısından yanlış olacaktır ancak yumurta gibi gıdaların kilo aldırdığı da aşikar!

Egzersiz Uyku Kaçırır mı?

Düzenli spor yapmak ve sağlığınızız korumak için bu tür bir planlama yapmak uyku düzeninizi de sağlamanız adına sizlere yardımcı olacak ve herhangi bir şekilde uyku düzeninizi bozmayacaktır. Spor yapmak kesinlikle tavsiye edilen bir eylem ve her anlamda sizlere artı değer katacaktır. Daha uzun ömür ve daha sağlıklı bir yaşam için spor yapmalısınız…


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri