Öksürük evde nasıl geçer

Paylaş
 

Hastaların en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen öksürük son derece rahatsız edici bir hastalık türü olduğundan dolayı bu konuda sizlere evde öksürük nasıl geçer gibi merak ettiğiniz sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Uzmanların bu konuda sizlere verdiği önemli ip uçlarını vererek bu hastalığı evde nasıl geçireceğiniz dair sizlere önemli bilgiler sunalım. Öncelikle uzmanların bu konuda en çok önerdiği konuların başında ılık su içmek gelmektedir. Ilık su öksürüğün kısa süre içerisinde kesilmesine yardımcı olacağından günde en az 3 veya 4 bardak ılık su içererek hastalığınızı bu şekilde tedavi etme fırsatını yakından bulmuş olacaksınız. Bu yöntem uzmanların evde öksürüğü geçirmede en etkili yöntem olduğunu her seferinde dile getirmektedir.

İkinci yöntem olarak ise gece artan öksürüğe çare bulmanız konusunda. Burada uzmanların özellikle geceleri oldukça fazla öksüren kişilere önerisinin yatarken çift yastık kullanmalarını önermesi dikkat çekiyor. Tek yastık ile yattığınız zaman genizinizde meydana gelen akıntı daha fazla öksürmenize neden olacağından dolayı bu akıntıyı en aza indirerek öksürüğün şiddetinden sizlerde kurtulma şansını yakalamış olacaksınız. Burada bir diğer önemli noktanın da burundan aldığımız havanın olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle burunun kapalı olması havanın ağızdan alınmasına neden olacağından dolayı burada boğazda kurumalar öksürüğün daha şiddetli bir şekilde artmasına neden olacaktır.

Bir başka evde geçirme yöntemi ise hastaların sigara gibi rahatsız edici kokulardan uzak durması olacaktır. Özellikle sigara içen kişilerin özellikle bu dönemde sigara içmemeleri daha kısa süre içerisinde hastalıktan kurutulmalarına yardımcı olacaktır.  Tabi bunun yanı sıra kişiler kendilerini yorucu olan işleri yapmamalı ve oldukça dikkat etmelidirler bu konuda.  Bu yukarda saydıklarımız dışında ise genellikle bilinen ballı süt tarzı içecekleri çok sıcak içmek yerine daha ılık bir şekilde içererek öksürüğü evde biraz olsun tedavi etme fırsatını yakından bulmuş olacaksınız.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kortizonlu burun spreyi isimleri