Kategoriler


Öksürük İçin İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Yapılışı

soğan kürü
Paylaş
 


Öksürük yaşam kalitesini düşürür. Bazen inatçı öksürüğe yakalanırız, bir türlü geçmek bilmez. Bu makalemizde öksürüğe ne iyi gelir arayışında bulunanlar için İbrahim Saraçoğlunun soğan kürünün yapılışı verilecektir.
Gribin kol gezdiği kış aylarında tencereye 1,5-2 bardak su koyup içine bir avuç lavanta çiçeği atılır ve kaynatılır. Tencereyi içindekiler ile beraber salonun ortasına konur. Lavantanın hoş kokusu odaya yayılır, aynı zamanda havadaki mikropları kırar. Boğazdaki yanmayı geçirir. Havadaki asılı duran mikropları yok eder.
Üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı soğan kürü uygulanır.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü YapılışıBir adet kuru soğan kahverengi kabuğu soyulduktan sonra dörde bölünür bir buçuk bardak suda beş dakika kaynatılır. Soğanın suyu ılı-sıcak arası sıcaklıkta içilir.
Soğan kürü polistik over, miyom, çikolata kisti gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Düzenli soğan kürü uygulayan kişiler gribe karşı korunurlar. Ayrıca soğuk algınlığı ve öksürüğe de iyi gelir. Fakat gastrit gibi mide rahatsızlıkları olan kişilere soğan kürü tavsiye edilmez.
Öksürük ile birlikte balgam da var ise İbrahim Saraçoğlu bunun için keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor. Keçi boynuzu kürü öksürüğü geçirmenin yanında başka faydalar da sağlıyor.

İbrahim Saraçoğlu Balgam Söktüren Keçiboynuzu Kürü Yapılışı

Yarım litre suya 7-8 adet keçiboynuzu kırılıp atılır ve 7-8 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür ve suyu içilir. Bu kür balgam söktürmeye yarar. Keçi boynuzu kürü için hazırlanan bu su ikiye bölünüp bir günde içilir.

Çocuklarda Öksürük İçin Hatmi Çiçeği Kürü YapılışıÇocuklarda öksürük için hatmi çiçeği kürü uygulanmalıdır. Yarım bardak kaynar sütün içine 5-6 adet hatmi çiçeği atılır. Suyu bir öğleden önce bir de öğleden sonra içilir. 2-3 gün bu kür uygulandığında öksürük geçer.
İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir TV programında soğan kürünün yanı sıra başka kürlerin yapılışını da tarif etti.

Huzursuz Bacak Sendromu İçin Hardal Tohumu Kürü

Bir çay kaşığı siyah hardal tohumu çiğnemeden bir iki yudum su ile yutulur. Üzerine de yarım dilim ekmek yenir. Hardal tohumunun sarısı, kahverengisi ve siyahı vardır. Siyahı satın alnmalıdır. Satın alırken birkaç tanesini dişlerinizin arasında eziniz. Keskin hardal tadını alıyorsanız tazedir. Yavan ise raf ömrünü doldurmuştur. Hardal kürü önce her gün, daha sonra haftada 3-4 gün daha sonra haftada bir şeklinde uygulanır.

Kireçlenmeye Karşı Kür2 adet derin yırtıklı çınar yaprağını bir bardak suda bir dakika kaynatınız. Ilıdıktan sonra bir sabah bir akşam içilir. Eğer ileri derece kireçlenme varsa 4., 5. Günde ağrı artabilir. Böyle bir şey olursa kürün uygulanması 3 gün kesilip yeniden uygulanmaya başlanır.

Romatoid Artrit (İltihaplı Romatizma) İçin Kür

25 adet kurutulmuş kiraz sapı bir bardak suyun içine atılıp 5 dakika kaynatılır. (En az 3 en fazla 5 dakika)Üzerine bir tutam (5-6 gram) ısırgan eklenir. 3-4 dakika da öyle kaynatılır. İlk bir hafta günde iki defa. Daha sonra günde bir defa uygulanır. Bu kür ödem atmaya da yarar. Adet başlamadan 3 gün önce uygulanırsa faydalıdır.

Not: Bu kürler doktor tedavisi yerine geçmez. Doktor tedavisine yardımcı olur. Romatizma, kireçlenme ve huzursuz bacak sendromu için hazırlanan kürler aynı anda uygulanmamalıdır.  • Site Yorum

Bir yorum bırak