Rinoplasti burun estetiği ameliyatı

Paylaş
 

Burun estetiği ameliyatı yöntemleri olarak günümüzde çok fazla geliştirilmiş yöntem olduğundan bu operasyonu gerçekleştirmek artık çok daha kolay ama seçtiğiniz doktorun tecrübesine de bağlı olarak da bir o kadar da zor olan ameliyat türüdür. Burun estetiği ameliyatlarından en çok tercih edilen yöntem rinoplasti burun estetiği ameliyatıdır. Rinoplasti burun estetiği ameliyatı, burunda var olan şekil bozukluklarının cerrahi bir operasyon ile düzeltilmesi işlemidir. Rinoplasti burun estetiği ameliyatı genel anestezi yöntemi kullanılarak yapılır ve ortalama  2-3 saat sürmektedir.

Rinoplasti burun estetiği ameliyatı olumlu etkilerinin yanı sıra bazı riskleri de mevcuttur. Rinoplasti ameliyatından sonra koku kaybının olup olmaması oldukça merak edilen ve sıkça sorulan bir soru tipidir.  Gerçekeleştirilen burun estetiği ameliyatından sonra çok sık görülmemekle birlikte nadir de olsa bir koku kaybı yaşanabiliyor. Ancak ameliyattan önce yaşanan koku alamama sorunsalı operasyonla değil, burun fonksiyonlarının çalışıp çalışmamasıyla alakalıdır. Bu problem, burunda var olan mukoza ödeminden kaynaklanan burun tıkanıklığı sonucunda bir koku kaybının yaşanmasıdır. Ameliyattan sonra oluşan koku kaybı ise, belki bir süre yaşanmaktadır. Ayrıca bu etki nadir görülen bir etkidir. Koku alma sorunu yaşayan hastaların bu konunun üzerine düşmesinde fayda vardır.

Rinoplasti burun estetiği ameliyatı sonrasında gülüşte bozukluk olur mu sorusu da oldukça merak edilen ve sıklıkla sorulan bir sorudur. Bu operasyon sonrasında yüz ifadenizde olumlu şekilde bir etki yaratmasının yanı sıra normal var olan gülüşünüzü değiştirmez. Rinoplasti burun estetiği ameliyatında sadece kemiklere müdahale edildiği takdirde ameliyat sonrasında morarma ve şişme çok fazla meydana gelmemektedir. Bu var olan sonuç, operasyonu yaptırdığınız doktorunuzun tecrübesine ve bilgisine de dayanmaktadır. Alanında oldukça güvenilir isimlerden olan Doçent Doktor Ozan Seymen’e burun estetiği ameliyatınızı rahatlıkla yaptırabilirsiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bel ağrısı Glifor zayıflatır mı