Öksürüğe Ne İyi Gelir
Sinüzit belirtileri nelerdir
Sosyal Medyada Paylaş
24 Aralık 2016
oksuruk

Sinüzit belirtileri nelerdir

Sinüzit belirtileri neler biliyor musunuz ? Suratınızda meydana gelen basınç hissi… Burun tıkanıklığı… Burun akıntısında yeşil renk… Geniz akıntıları… Bu sorunlarla karşılaştınız mı? Eğer yanıtınız evetse ne yazık ki risk altındasınız. Bu sorunların tamamına sahipseniz eğer sizler de bir an önce uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Sinüzit Nasıl Oluşur? Mukozada meydana gelen

Sinüzit belirtileri neler biliyor musunuz ?

Suratınızda meydana gelen basınç hissi… Burun tıkanıklığı… Burun akıntısında yeşil renk… Geniz akıntıları… Bu sorunlarla karşılaştınız mı? Eğer yanıtınız evetse ne yazık ki risk altındasınız. Bu sorunların tamamına sahipseniz eğer sizler de bir an önce uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Sinüzit Nasıl Oluşur?

Mukozada meydana gelen şişlik ile birlikte salgı akışı doğru ve rahat bir şekilde sağlanamıyor. Sinüs içinde meydana gelen biriktirme bu hastalığa neden oluyor. Kalıtsal mukoza hastalıkları da ne yazık ki sinüzit hastalığını beraberinde getirebiliyor. Sancılı hastalıklardan bir tanesidir ve nefes alma güçlüğünün yanı sıra şiddetli baş ağrısı da gerçekten can yakabiliyor.

Çocuklarda Sinüzit Belirtileri

·         Öksürük

·         Bulantı

·         Halsizlik

·         Huysuzluk

·         Geniz akıntısı

·         Baş ağrısı

Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir?

Drenajı bozulan ve sinüs bölgesinde üremesi daha kolay hale gelen bakterilerin öldürülmesi şart! Sinüs bölgesinin doğru bir şekilde temizlenmesi şart, aksi takdirde hastalık devam edebilir ve hatta çok daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Burun damlaları ve burun açıcı ilaçlar ile birlikte bir süreliğine rahatlayabilirsiniz ancak hastalık ilerlemiş bir boyutta ise ne yazık ki bu ilaçlar geçici çözüm olacaktır. Kesin çözüm için ameliyat şarttır ve buna da uzman hekim karar verecektir. Her sinüzitin ameliyat edilmeyeceğini de belirtmek gerekiyor ve yine az önce söylediğimiz gibi buna yanıt verecek olan kimseler de uzman hekimlerdir.

Sinüzit tedavisinde ilk olarak hastalığın ne boyutta olduğu belirlenir ve buna göre bir tedavi yöntemi uygulanır. Hastaların büyük bir kısmı genellikle ilaç tedavisine kısa sürede yanıt verir ve bu da ameliyatı gerektirmez ancak hastalık ilerlemişse ve özellikle kış aylarında baş ağrıları çok daha şiddetli bir hal alıyorsa ameliyat ile birlikte sorun ortadan tam olarak kalkar. Ameliyat ile birlikte ağrılarınızdan kurtulursunuz ve tekrarlama riski de çok fazla yoktur ancak başarı oranının %100 olduğunu söylemek de doğru olmayacaktır. Tedavi yöntemine karar verecek olan uzman hekimden konu ile ilgili çok daha detaylı bilgiler alabilir ve alternatif tedavi yöntemlerini de öğrenebilirsiniz.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri