Kategoriler


Sinüzite ne iyi gelir

Paylaş
 


Sinüzite ne iyi gelir, nasıl korunulur, nasıl tedavi olunur ?

Sinüzit sinüslerin kronik olarak iltihaplanmasıdır. Yani doktora baş ağrılarınız nedeniyle gittiğinizde size “sinüzit” teşhisi konulmuşsa, bu sinüslerinizdeki iltihabın tekrarlayan cinsten olduğu ve başınızı soğuğa karşı iyi muhafaza etmediğiniz takdirde sık sık başın ön bölgesine isabet eden kısımda ağrı şikayetleri yaşayacağınız anlamı taşır.Her ne kadar sinüzite şu iyi gelir bu iyi gelir diye yakınlarınız tavsiyeler verse de sinüzit ömür boyu katlanmak zorunda kalacağınız bir hastalık olacaktır.

Buruna tuzlu su çekmek veya bazı bitki çayları bu konuda çok sınırlı etkiye sahiptir. Ancak ağrı kesici ilaçlarla geçici çözümler bulabilirsiniz. Bu nedenle mümkün mertebe sinüs yollarını tıkatmamaya çalışmak daha mantıklıdır.

Sinüzit ağrıları en çok saçları yıkadıktan sonra iyice kurulamadan evden dışarı çıkmak veya rüzgarlı havalarda bere giymeden sokağa çıkmayla başlar. Sadece bunlara dikkat ederek sinüzitten korunmak mümkündür.

Sinüzit ağrıları gözler ile alın arasındaki bölgede ağırlık ağrısı şeklindedir. Bu haliyle orjinaldir ve başka baş ağrılarıyla kolay kolay karıştırılmaz.Baş ağrıları sık sık yaşanıyor veya çok şiddetli yaşanıyorsa doktora gidebilirsiniz. Sinirleri etkisiz hale getiren botoks tedavisi ile sinüzit ağrılarından kurtulmak mümkündür. Fakat bu işlemi bilinçsizce yaptırmak başka sorunlara yol açabilir. Bu nedenle hekim tavsiyesiyle hareket ediniz.

Diğer yazımız “mide üşütmesine iyi gelir” konusunda olacaktır.

 

Kaynak: http://okur.co/  • Site Yorum

Bir yorum bırak