Öksürüğe Ne İyi Gelir
Sinüzite ne iyi gelir ?
Sosyal Medyada Paylaş
9 Ağustos 2018
oksuruk

Sinüzite ne iyi gelir ?

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzitten korunmanın yolları nelerdir ? Sinüzit ağrısı başın ön tarafında gözlere vuran bir ağrı çeşididir. Çeşitli sebeplerle sinüsleri iltihaplanmasıyla oluşur. Başlangıç safhasında tedavi edilmeyen sinüzit bir süre sonra kronikleşir. Genellikle banyodan sonra saçların kurulanmaması veya soğuk havalarda dışarıya şapkasız çıkılması sonucu kronik sinüzit ağrısı başlar. Birkaç

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzitten korunmanın yolları nelerdir ?

Sinüzit ağrısı başın ön tarafında gözlere vuran bir ağrı çeşididir. Çeşitli sebeplerle sinüsleri iltihaplanmasıyla oluşur. Başlangıç safhasında tedavi edilmeyen sinüzit bir süre sonra kronikleşir. Genellikle banyodan sonra saçların kurulanmaması veya soğuk havalarda dışarıya şapkasız çıkılması sonucu kronik sinüzit ağrısı başlar. Birkaç saat veya bir kaç gün sürebilir. Stres, sigara, uzun süre bilgisayar ekranına bakmak ve açlık tetikleyici faktörlerdir.

Sinüzit ağrısı ağrı kesiciler ile kolaylıkla hafifletilebilir. Ağrı esnasında burun tıkanıklığı oluşur. Tuzlu su ile gargara yapılarak bu tıkanıklığın giderilmesi mümkündür. Burun açılırsa iltihap akacak ve ağrı geçecektir.

Sinüzite ne iyi gelir ?

Acılı ve baharatlı yiyecek ve içecekler tıkanan kanalların açılmasına yardımcı olur. Zencefil çayı da bu konuda yararlıdır.

Sinüzit ağrıları bazen üst solunun yolu enfeksiyonu ile birlikte geliştiğinden C vitamini takviyesi ile vücudun bağışık sistemini güçlendirmek, sinüziti önler.

Vücudun yeterli mukoza üretebilmesi için A vitamini almak gerekir.   Yumurta sarısı, ıspanak, kabak, havuç, maydanoz, yeşil fasulye, domates gibi besinlerde A vitamini bulunmaktadır.

Sinüzite ne iyi gelir  sorusuna İbrahim Saraçoğlu’nun cevabı:

İbrahim Saraçoğlu sinüzit ağrılarının hafifletilmesi için papatya çayı kürü önermektedir. Bu çay şu şekilde yapılmaktadır:

Çaydanlığa takribi yarım litre kadar suyu koyduktan sonra kaynamaya bırakınız. Kaynar suya üç yemek kaşığı kurutulmuş papatya atınız. Birkaç dakika sonra çaydanlığın altını kapatınız.

Başın üzerine havlu veya büyükçe bir bez örtülerek çaydanlığın üzerine bez ile birlikte eğiliniz. Burundan nefes almaya çalışınız. Beş dakika kadar böyle kalınız.

Papatya çayının buharı burun tıkanıklığını açmada yardımcı olacaktır. Belli zaman aralıkları ile sinüzit ağrısı geçene kadar bunu tekrarlayınız.

Sinüzit ağrısı için Dr. Feridun Kunak’ın bitkisel kürü:

Birer çorba kaşığı çörek otu, okaliptüs yağı ve ozon yağı karıştırılır ve kulak çubuğu yardımıyla buruna sürülür.

Dr. Feridun Kunak’in bir diğer kürü de şöyle yapılır:

Bir kaba birer tatlı kaşığı adaçayı, tuz, karbonat, ozon çayı dökülür üzerine bir su bardağı su ilave edilir ve karıştırılır. Karışım kulak çubuğu yardımıyla buruna sürülür.

 Sinüzit ağrıları için buruna tuzlu çekilmesi de pratik bir çözümdür. Tuzlu su iltihabın kurumasına yardımcı olacaktır.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©

Kortizonlu burun spreyi isimleri